نگاهی به گذشته: بررسی بدترین حمله های سایبري 2017

هر ساله تعداد حملات اينترنتي نسبت به قبل افزايش مي يابد و سال 2017 هم از اين امر مستثني نبود.

جف ویلبر، مدیر انجمن اعتماد آنلاین جامعه اینترنت، گفت: ” سال 2017 یکی دیگر از بدترین سال ها در نقض داده ها و حوادث اینترنتی در سراسر جهان بود.”

در سالهای گذشته، و همچنين در سال 2017، نقص داده ها و اطلاعات بدافزار و نمونه های خطرناک دیده شده است که هرکدام پیچیده تر و پیشرفته تر از گذشته هستند. هکرها به سرعت به اهداف کسب و کار و مصرف کنندگان نزدیك تر می شوند. بنابراین بهترین راهکار اتخاذ استراتژی های حفاظت برای مقابله با حملات است.

حمله به Equifax یکی از مهمترین حملات سایبری سال گذشته بودکه تعداد قابل توجهی از مصرف کنندگان را تحت تاثیر قرار داد. مهاجمان توانستند 182000 سند شامل اطلاعات شخصی مشتریان و همچنین 209000 شماره کارت اعتباری را سرقت کنند. گفته شده است که این حمله به طور تخميني امنیت 143 میلیون آمریکایی را نقض کرده است.

یکی از دلهره آورترین مسائل مربوط به این حمله این است که این یک هکر با مشخصات جعلی و دزدیده شده حمله خود را انجام داده است. این حمله به دلیل کیفیت داده های ربوده شده و مقیاس سرقت منحصر به فرد است.

در این حمله پس از شش هفته کاربران از سرقت اطلاعات خود مطلع شدند. ولی جایی که نقص در حال وقوع است، ضروری است که در اسرع وقت پاسخ دهیم و اطمینان حاصل شود که افراد متأثر از این رویداد آگاه هستند. به این ترتیب، سازمان می تواند با مشتریان و شرکای خود در کنار یکدیگر تلاش کند و پیامدها را کاهش دهد.

یکی دیگر از حملات سایبری مهم در سال گذشته حمله به UBER بود که در آن اطلاعاتی نظیر نام، ایمیل و شماره های تلفن های 57 میلیون کاربر به سرقت رفت.  این شرکت به جای آن از این حمله به طور موثر محافظت کند 100000 دلار به هکرها پرداخت کرده است تا مانع از افشای این حمله به عموم مردم شود.

 

منبع خبر:

https://blog.trendmicro.com/a-look-back-reviewing-the-worst-cyber-attacks-of-2017-and-the-lessons-learned