حمله سایبری به وب سایت های بازی های المپیک زمستانی باعث وقفه در مراسم افتتاحیه شد

کمیته برگزاری بازی های المپیک زمستانی در حال بررسی حمله سایبری به اینترنت و سیستم Wi-Fi این مسابقات است. این حمله 45 دقیقه قبل از مراسم افتتاحیه در روز جمعه در کره جنوبی رخ داد.

به گفته سخنگوی کمیته برگذاری مسابقات، وزارت دفاع کره جنوبی و یک تیم امنیت سایبری در حال بررسی اختلال سرویس در این رویداد هستند. در حدود ساعت 5 صبح، برگذاری کنندگان در یک نشست مطبوعاتی گزارش دادند که علت مشکل اینترنت در ورزشگاه المپیک و مرکز رسانه ها یک حمله سایبری بود.

پیش از این رویداد، کمیته سازماندهی المپیک نگرانی خود را بابت حملات هکری روسیه و کره شمالی اعلام کرده بود. این حمله یک حمله سیستم نامگذاری دامنه (DNS) بوده است.

مسئولین اعلام کردند شب گذشته چند ساعتی در سیستم ما مشکلی وجود داشت. از اخلالی که به وجود آمده عذرخواهی می کنیم. این  عامل هیچ رویدادی را قطع یا متوقف نکرد و ایمنی هیچ تماشاگر یا ورزشکاری را تحت تاثیر قرار نداد. شرکای تکنولوژی ما و متخصصان ICT در حال تلاش برای تقویت امنیت سیستم ها هستند. ما در حال بررسی علل این حادثه هستیم و هرگونه اطلاعاتی را به سرعت به اشتراک خواهیم گذاشت. تمامی مسابقات طبق برنامه ریزی قبلی برگذار می شود.

یونهاپ خبرگزاری محلی کره گزارش داد که سرورها برای جلوگیری از آسیب دیدن سیستم ها خاموش شده اند و این باعث مشکل در وب سایت رسمی PyeongChang شده است. علاوه بر این، با توجه به قطع وب سایت، تماشاگرانی که بلیط مسابقات را تهیه کردند قادر به چاپ بلیط های رزرو شده خود نبودند.

ماه گذشته، احتمال بروز این گونه حملات توسط کارشناسان امنیت سایبری McAfee پس از شناسایی کمپین پیشرفته ای برای بازی های  PyeongChangh هشدار داده شده بود.

 

منبع:

https://www.hackread.com/cyber-attack-disrupts-winter-olympics-website-opening-ceremony/

پاسخی بگذارید