سازمان ها درباره هزینه های حفاظت از داده های ابری نگران هستند

هنگامی که به مبحث حفاظت از داده های ابری ورود می کنیم، اختلاف قابل توجهی بین مزایای ارائه شده در مقابل هزینه مصرف شده و مدیریت آن وجود دارد.

براساس یک نظرسنجی، 59 درصد از پاسخ دهندگان، صرفه جویی در هزینه را دلیل استفاده از AWS(Amazon Web Service) می دانند. سادگی و بهبود امنیت به عنوان دلایل دوم و سوم در این فهرست ذکر شده است. با این حال، 49 درصد از پاسخ دهندگان که در حال بررسی انتقال به فضای ابری هستند، هزینه را مانع اصلی می دانند.

به طور مشابه، 54٪ از پاسخ دهندگان، ابر را برای حفاظت از داده ها استفاده می کنند. هنگامی که به مبحث اعتماد به توانایی فضای ابر برای بازیابی داده ورود می کنیم، بخشی از پاسخ دهندگان، علاقه بسیار بالایی به ابر به دلیل سطوح اطمینان بالاتر آن در بازیابی داده ها نشان دادند. از سوی دیگر، بیشتر پاسخ دهندگان ( 82٪ ) به سیستم های داخلی برای بازگرداندن داده ها اعتقاد بیشتری دارند.

دیو پکر ( Dave Packer )، معاون رییس بازاریابی شرکت درووا گفت: “هرچند مهاجرت به ابرها در سال های اخیر به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است، ولی هنوز هم بین قابلیت های فضای ابر و درک افراد از این قابلیت ها اختلاف نظر وجود دارد.” این تصور اشتباه همچنان ادامه دارد که ابر برای ذخیره سازی داده ها بیش از حد گران است و متخصصان فناوری اطلاعات اعلام می کنند که این هزینه ها به دلیل رشد داده ها و داده های تکراری در شرکت ها است. اما سازمان هایی که قبلا به انتقال به فضای ابر پرداخته اند، متوجه شده اند که با استفاده از ابر، هزینه ها و مقیاس ها می توانند بهینه سازی شوند و امنیت و کنترل بیشتری بر روی داده هایشان داشته باشند.”

منبع :

https://www.infosecurity-magazine.com/news/orgs-concerned-about-cloud-data

دیدگاهتان را بنویسید