در سال 2018 هزینه های امنیتی شرکت ها به بیش از 96 میلیارد دلار می رسد

طبق گفته Gartner، هزینه های امنیتی در زمینه امنیت سایبری در سال 2018 بالغ بر 96.3 میلیارد دلار خواهد بود. این هزینه را سازمان ها برای محافظت از خود در برابر نقض داده ها و رعایت الزامات قانونی پرداخت می کنند.
این رقم نشان دهنده افزایش 8٪ در هزینه ها نسبت به سال 2017 است. این آمار توسط گارتنر با مطالعه و بررسی هزینه های امنیتی که در سال گذشته پرداخت شده اند به دست آمده است.
از جمله موارد هزینه کرد تست امنیتی، برون سپاری فناوری اطلاعات و جمع آوری اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM) بالاترین هزینه ها را خواهند داشت.
Ruggero Contu، مدیر تحقیقاتی Gartner، گفت: “به طور کلی، بخش بزرگی از هزینه های امنیتی برای واکنش سازمان به نقض های امنیتی صرف می شود، زیرا حملات سایبری دامنه وسیع تر و آسیب های بیشتری بر سازمان ها در سراسر جهان تحمیل می کنند.”
تحلیلگران معتقدند، مقرراتی نظیر GDPR اتحادیه اروپا، HIPAA و NIST در ایالات متحده و… باعث افزایش هزینه های امنیتی می شوند.
هزینه های برون سپاری امنیتی در سال 2018 به 18.5 میلیارد دلار خواهد رسید که با رشد 11٪ نسبت به سال 2017 روبرو است.
لامار بیلی، مدیر ارشد تحقیقات امنیتی Tripwire، مدعی است که شرکت ها باید بر مبانی امنیت تمرکز کنند. وی بیان کرد: “یک برنامه امنیتی جامع که بر امنیت بنیادین متمرکز است، حدود 90 درصد از تهدیدات فعال را از بین می برد”.

منبع: https://www.infosecurity-magazine.com/news/enterprise-security-spending-to/

دیدگاهتان را بنویسید