موضوع: UBER به جوانی 20 ساله حق السکوت داد!

طبق گزارشات واصله Uber به یک هکر اهل ایالت فلوریدا 100000 دلار تحت عنوان پاداش برای گزارش bug پرداخت کرده است تا در عوض این هکر در باره ی سرقت اطلاعاتی که از 57 میلیون کاربر انجام داده سکوت کند.

Reuters بیان کرد که یک جوان 20 ساله مسول این سرقت اطلاعاتی فاجعه بار است و خبری از یک گروه پیچیده و یا یک تیم هک مورد حمایت دولت نیست.

در این سرقت، اطلاعاتی نظیر اسامی، ایمیل ها و شماره تلفن های مربوط به 57 میلیون کاربر در سراسر جهان (و اطلاعات دیگری نظیر 600000 کپی گواهینامه ی رانندگی) سرقت شد.

این سرقت که در سال 2016 انجام شده است و رئیس Uber این سرقت اطلاعات را تایید کرد و افزود ما همچنان که روی جبران اشتباهات گذشته ی خود کار می کنیم باید صادق و شفاف نیز باشیم.

این هکرجوان 100000 دلار دریافت کرد تا اطلاعات سرقت شده را پاک کند و در مورد سرقت اطلاعات سکوت کند. وی این پول را به عنوان پاداش برای گزارش bug قانونی که توسط خود Uber تحت عنوان HackerOne نام گذاری شده دریافت کرده است.

طبق معامله ای که انجام شده است فرد ناشناس(مسوول سرقت اطلاعات) یک قرار داد غیرقابل افشا را امضا کرده و توافق کرده است که دیگر Uber را مورد تهدید خود قرار ندهد. این کمپانی نیز بررسی های قانونی برای اطمینان از پاکسازی اطلاعات توسط این فرد را انجام داده است.

ترس و تلاشی که Uber برای پنهان کردن این موضوع داشته است قابل درک است. Uber در سال های اخیر به شدت درگیر مشکلات گوناگون بوده است اما با وجود درخطربودن اطلاعات کاربرهای بسیار زیادی که به Uber اطمینان دارند این اقدام Uber یک شکست و یک اشتباه بزرگ است و ممکن است جبران آن به شدت دشوار باشد.

 

منبع:

http://www.zdnet.com/article/uber-paid-20-year-old-man-to-hide-data-breach-destroy-information

دیدگاهتان را بنویسید