فردی کامپیوترهای زندان را هک کرد تا رفیقش زودتر آزاد شود!

یک مرد 27 ساله از شهر Ann Arbor از ایالت میشیگان آمریکا، به سیستم کامپیوتری دولتی زندان شهرستان Washtenaw وارد شده و پرونده های زندانیان را تغییر داد تا دوستش بتواند زود آزاد شود. اما کارکنان زندان، تغییرات در رکوردهایشان را کشف کردند و مانع از آزاد شدن زندانی قبل از موعد مقرر شدند.

Konrads Voits پس از اجرای یک نقشه پیچیده با استفاده از بدافزار، فیشینگ و تکنیک های مهندسی اجتماعی، به کامپیوتر زندان شهرستان وارد شد. Voits از تماس های تلفنی برای صحبت کردن با کارکنان زندان استفاده کرد تا آنها را فریب دهد که بدافزار را دانلود کنند. وی علاوه بر تغییر دادن پرونده های آن زندانی خاص، اطلاعات شخصی کارکنان چندین زندان را نیز سرقت کرد.

با توجه به اسناد دادگاه، Voits از طریق برپا کردن یک وب سایت جعلی برای کلاهبرداری (ewashtenavv.org) تحت نام Daniel Greene، از تکنیک فیشینگ علیه کارکنان زندان شهرستان Washtenaw استفاده کرد. وب سایت رسمی Washtenaw،  ewashtenaw.orgاست در حالی که Voits از دو “V” به جای “W” در نام وب سایت جعلی خویش استفاده کرده است.

اولین روش کلاهبرداری او در برابر کارکنان زندان شهرستان عملی نشد و او شروع به تماس گرفتن به آن ها کرد و ادعا کرد که مدیر بخش فناوری اطلاعات زندان است. سپس او چندین کارمند را وادار به بازدید از وب سایت ها و سپس دانلود و نصب یک فایل EXE برای ارتقاء سیستم زندان کرد.

پس از دستگیری و مجرم شناخته شدن Voits ، وی با جریمه 250،000 دلاری و ده سال زندان مواجه شد. با این وجود، این اولین بار نیست که Voits برای مقامات دولتی دردسر ایجاد می کند.

منبع:

https://www.hackread.com/man-hacks-prison-computers-alter-records-for-pals-early-release/

دیدگاهتان را بنویسید