افزایش حجم حملات بدافزاری در سال 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شرکت Panda Security اعلام کرد در 9 ماهه ی اول سال  2017 ، 75 میلیون بدافزار جدید کشف شده است. این شرکت هشدار داد حمله هایی که از ابزار های غیر مخرب سوء استفاده میکنند تا سال 2018 افزایش خواهند یافت.

این شرکت در گزارش سالیانه ی خود اذعان کرد هر روز حدود 285 هزار نمونه بدافزار جدید تا تاریخ 20 سپتامبر سال جاری شناسایی کرده است.

در این میان 4 گزارش مرتبط با باج افزار WannaCry و 2 گزارش هم مرتبط با نرم افزار Ccleaner(ابزار محبوب بهبود کارایی) وجود دارد. بیش از 99 درصد بدافزار هایی که Panda تشخیص داد تنها یک بار رویت شدند این بدان معناست که طراحان ان ها کد خود را پس از هر حمله تغییر می دهند.

این کمپانی در باره ی افزایش حملاتی که از ابزار های غیر مخرب سوء استفاده می کنند هشدار داد. از جمله ابزار هایی که مورد سوء استفاده قرار می گیرند ابزار های مورد استفاده های ادمین های شبکه است.

Luis Corronsمدیر فنی PandaLab به Infosecurity گفت: ابزار هایی مانند Microsoft’s PowerShell که دسترسی و قدرت زیادی را داراست و در هک از آن فراوان استفاده می شود. برای مثال در هفته های گذشته یک حمله ی اتوماتیک را کشف کردیم که از ترکیبی از تکنیک ها شامل  fileless attack ، PowerShell استفاده می کرد و هدف آن اجرای  Monero miner در کامپیوترهای در معرض خطر بود.

در این گزارش سالیانه بیان شد که این تکنیک های جدید هک تیم های امنیتی را ملزم میسازد تا باهوش تر عمل کنند و از این رو بتوانند تهدیدات سایبری در سال آینده را تشخیص داده و با آن ها مقابله کنند.

این گزارش همچنین در مورد سایر تهدیداتی که در سال 2018 پیش خواهد آمد نظیر تهدیدات موبایل و IoT ,  باج افزار، cyber-propaganda، و حملات در حال افزایش پیچیده ی سایبری با مهاجمینی که به دنبال مخفی کردن رد پای خود با پرچم گذاری غلط هستند اشاره کرد.

 

منبع:

https://www.infosecurity-magazine.com/news/beware-malwarefree-attacks-in-2018/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *