تمام کسب و کارها در معرض حملات سایبری هستند

حملات سایبری موبایل نظیر تروجان های دستیابی از راه دور تلفن همراه، تروجان های داده کاوی، ابزار تبلیغاتی موبایل و… برای هر شرکتی اتفاق می افتند.

بر اساس نظرسنجی چک پوینت (Check Point) از 850 سازمان بین المللی، تمام شرکت های مورد بررسی یک حمله بدافزار تلفن همراه را تجربه کرده اند. متوسط ​​تعداد حملات مخرب تلفن همراه در هر شرکت 54 عدد بوده و 89 درصد از شرکت ها نیز حداقل یک حمله man-in-the-middle را بر روی شبکه Wi-Fi خود تجربه کرده اند.

همچنین، پویایی سازمانی نسبت به حمله علیه هر دو سیستم عامل پرکاربرد تلفن همراه یعنی آندروید و iOS بسیار کم است و سه چهارم (75 درصد) سازمانهای مورد بررسی حداقل یك دستگاه روت شده ی IOS یا اندرویدی  متصل به شبکه های سازمانی خود دارند که امنیت آن ها را تهدید می کند. میانگین دستگاه های روت یا جیلبریک شده 35 مورد در هر شرکت بوده است.

تهدیدات مربوط به کاربران تلفن همراه می تواند هر گونه دستگاه درون سازمانی و برخی دسترسی ها به اطلاعات حساس را در هر زمان به خطر بیاندازد. این تهدیدها بر هر نوع کسب و کار از خدمات مالی و تولیدی ها گرفته تا دولت تاثیر گذار خواهد بود.

مایکل شاالوف، رئیس محصولات تلفن همراه و امنیت ابری Check Point گفت: “ارزش مالی و تعداد حملات بر روی دستگاه های تلفن همراه در سال 2017 بیش از رایانه های شخصی بوده است.”دستگاه های موبایل اساسا در پشتی (backdoor) جدیدی برای مجرمان اینترنتی هستند.”

منبع: https://www.infosecurity-magazine.com/news/100-of-businesses-have-faced-mobile/

دیدگاهتان را بنویسید