گروه Anonymous به سایت های دولت اسپانیا حمله کرد

گروه Anonymous Hacktivist به منظور حمایت از استقلال کاتالان وب سایت های دولت اسپانیا را هدف قرار داده است.

این گروه مدعی شد که وب سایت دادگاه قانون اساسی که در هفته گذشته رفراندوم کاتالان را غیر قانونی اعلام کرده بود، از دسترس خارج کرده است.

آن ها همچنین ظاهر وب سایت وزارت صنایع ملی و حمل و نقل اسپانیا را با نوشتن پیام “کاتالونیای آزاد” تغییر دادند.

بیانیه ای از این گروه به شرح زیر است:

“به نام تمامی استقلال طلبان و دموکراسی خواهان کاتالان، گروه Anonymous Catalonia از تمام طرفداران آزادی بیان گفت و گو صلح آمیز در سراسر جهان، درخواست کرده است که تا 29 ام ماه اکتبر 2017 از هشتگ #FreeCatalonia  استفاده کنند.”

کاربران مختلفی با گروه مذکور همراه شده و پیام هایی با هشتگ های #opCatalunya و #FreeCatalonia  را توییت کرده اند. در حال حاظر به نظر می رسد سایت های دولتی به حالت عادی بازگشته اند.

گروه Anonymous  در ویدیو ای دیگر خاطر نشان کرد: “ما می خواهیم اعلام کنیم که مردم کاتالان خواستار بیان اراده خود از طریق یک رفراندوم هستند، این موضوع دیدگاه اکثریت مردم بوده و کاهش فاصله طبقات جامعه را در پی دارد.”

 

Stephanie Weagle، بیان کرد حملات DDoS به عنوان یک مزاحم موثر برای کسب و کارها عمل می کنند و در برخی موارد برای کمک به پرت کردن حواس تیم های فناوری اطلاعات در هنگام سرقت اطلاعات به کار می روند.

وی افزود: ” شرکت ها به منظور محافظت مؤثر از شبکه های خود، جلوگیری از وقفه در عملیات مربوط به مشتری و حفاظت بهتر در برابر قطعی خدمات، خرابی و سرقت اطلاعات، به اقداماتی نظیر بررسی بلادرنگ و کاهش ترافیک حمله DDoS در شبکه های خود نیازمند هستند.”

زیرساخت های امنیتی سنتی قادر به متوقف کردن این حملات نیستند از این رو یک لایه اختصاصی به منظور کاهش حملات DDoS مورد نیاز است.

 

منبع:

https://www.infosecurity-magazine.com/news/anonymous-attacks-spanish/

دیدگاهتان را بنویسید