کره شمالی متهم به سرقت طرح کشتی های جنگی کره جنوبی شد

به گفته یکی از نمایندگان مجلس کره جنوبی (کیانگ) ، کره شمالی احتمالا شرکت کشتی سازی Daewoo را هک کرده و تعداد قابل توجهی از طرح های کشتی های جنگی آن را برداشته است.

کیانگ به رویترز گفت که “ما 100 درصد مطمئن هستیم که هکرهای کره شمالی پشت این هک هستند” وی افزود اسناد نظامی طبقه بندی شده که توسط مهاجمان ربوده شده است، شامل طرح های ساخت کشتی و زیردریایی کلاس Aegis است.

او گفت که وزارت دفاع کره جنوبی این حادثه را کشف کرد. بخش جرائم سایبری رد پای کره شمالی را در همه ی قسمت های این سرقت پیدا کرده است، که با استفاده از روش های بسیار دقیق و مورد اعتماد اثبات شده است.

همچنین، کشتی سازی Daewoo این حمله سایبری (هک) را تایید کرد. در ماه اکتبر، گزارش ها نشان داد کره شمالی قصد دارد شبکه برق رسانی آمریکا را توسط یک حمله فیشینگ هک کند. آن ها ایمیل هایی را ارسال میکردند که حاوی بد افزاری در قالب دعوتنامه های جعلی در فایل پیوست بود و وظیفه ی جمع آوری اطلاعات را برعهده داشت. با این حال، این حمله در نهایت ناموفق بود و هیچ خرابی ای بر جای نگذاشت.

همچنین در ماه اکتبر یک نماینده مجلس کره جنوبی اظهار داشت که هکرهای کره شمالی برخی از اسناد نظامی کره جنوبی را در سال گذشته ربوده اند، این اسناد شامل برنامه ای برای ترور کیم جونگ اون، برنامه ریزی های جنگی با هکاری ایالات متحده، برنامه های نیروهای ویژه کره جنوبی و اطلاعات مربوط به نیروگاه های مهم و امکانات نظامی است.

در همین حال، مقامات بریتانیایی هفته گذشته اعلام کردند که کره شمالی مسئول حمله باج افزار WannaCry است که در ماه مه صدها هزار قربانی(از جمله بیش از یک سوم سیستم سلامت همگانی در انگلستان) گرفت.

 

منبع:

https://www.infosecurity-magazine.com/news/north-korea-stealing-warship/

 

پاسخی بگذارید