Face ID روشی امن برای احراز هویت

جدیدترین روش احراز هویت بیومتریک اپل معرفی شده است. این روش که مبتنی بر تشخیص چهره است به عنوان مکانیسمی صحت اعتبار سنجی می باشد. نتایج نظرسنجی انجام شده توسط Secret Double Octopus نشان داد که از میان 522 کارمند شرکت های مختلف، 81 درصد از آن ها FaceID را قابل اعتماد می دانند و 91 درصد معتقدند که استفاده از این قابلیت آسان است. این نظرسنجی که بر روشهای احراز هویت و استفاده از رمز عبور متمرکز بود، نشان داد که 73 درصد از کارکنان مورد نظر می گویند که FaceID را به رمزهای عبور ترجیح می دهند. این روش که TouchID نام دارد و توسط اپل بر روی آیفون 6 و آیفون 7 قرار گرفته است، جایگزین مناسبی برای کلمات عبور است.

راز رافائلی، مدیر عامل شرکت Secret Double Octopus گفت: ما همچنین می خواستیم بدانیم چه افرادی از گزینه های تأیید هویت جدید یعنی به طور خاص Face ID، شگفت زده شده­اند. نتایج نشان می دهد که سازمان ها باید به طور جدی در مورد تاثیر فناوری Face ID در محیط امنیتی خود بیندیشند.”

این بررسی همچنین نگرانی های موجود در مورد استفاده از رمز عبور را نشان می دهد. این نظرسنجی نشان می دهد که بسیاری از کارکنان حتی مباحث پایه ای امنیتی را رعایت نمی کنند و خود و سازمان های خود را در معرض فعالیت های مخرب قرار می دهند. حدود یک چهارم (23٪) از کارکنان مورد بررسی از یادداشت های کاغذی برای یادآوری کلمه عبور خود استفاده می کنند. علاوه بر این، 14٪ رمز عبور خود را،  با همکاران یا افراد دیگر به اشتراک گذاشته اند؛ 21٪ از کارکنان کلمه عبورشان را، برای خدمات آنلاین غیر مرتبط با کارشان استفاده می کنند؛ و 5٪ کارکنان اعتراف می کنند که گذرواژه های مربوط به کار خود را به در صفحات وب جعلی وارد کرده اند.

مرجع

https://www.infosecurity-magazine.com/news/apple-faceid-confidence-runs-high/

پاسخی بگذارید