احتمال به دام افتادن جوانان در حملات فیشینگ بیشتر است

بر اساس تحقیقات جدید دولت بریتانیا، احتمال قرار گرفتن در حملات فیشینگ در افراد زیر 25 سال دو برابر افراد بالای 55 سال است.

طبق آمار جدید منتشر شده حدود 11 درصد از جوانان (18-24 ساله) و 5 درصد ازافراد بالای 55 سال، قربانی یک حمله فیشینگ شده اند. همچنین جوانان پول بیشتری را نسبت به دیگران در حملات فیشینگ از دست می دهند؛ که این مقدار به طور متوسط ​​613 پوند برای جوانان، در مقایسه با 214 پوند برای افراد بالای 55 سال است.

این تحقیق نشان داد که بر خلاف باور عمومی، جوانان کمتر از افراد مسن تر تکنولوژی را درک می کنند، زیرا آنها بیش از حد به ارتباطات آنلاین اعتماد دارند.

حدود 40 درصد از افراد زیر 25 سال و 69 درصد از افراد بالای 55 سال، اعلام کرده اند که “تمامی ایمیل ها را به دقت و حتی دوبار  می خوانند” ، در حالی که نیمی از جوانان عموما روی لینک های ناخواسته یا هرزنامه ایمیل هم کلیک می کنند.

طبق گزارش National Fraud Intelligence Bureau( NFIB)، در حال حاضر تقریبا نیمی از کل گزارشات مربوط به کلاهبرداری در انگلستان مربوط به موارد آنلاین هستند. آمار NFIB نشان می دهد، در سال گذشته 152،583  جرم سایبری گزارش شده است.

تیم ایلینگ، مدیر کل حوزه کلاهبرداری و ریسک اطلاعات EMEA در RSA Security، ادعا کرد جوانان بیشتر وقت خود را صرف اینترنت می کنند و اطلاعات شخصی خود را نیز فاش می کنند.

 

وی افزود: “خلافکاران سایبری در دنبال کردن این اطلاعات برای رسیدن به اهداف خود بسیار ماهر بوده و هنگامی که از این اطلاعات برای بدست آورد منابع مالی استفاده می کنند بسیار بی رحم اند.”

اندرو مارتین، مدیر عامل و موسس DynaRisk ، فروشنده نرم افزار های ضد کلاهبرداری، ادعا کرد که این تصور اشتباه است که مهاجمان فقط نسل های قدیمی تر را به دلیل پول بیشتری که دارند و آسیب پذیرتر بودن هدف قرار می دهند.

او روش های زیر را برای جلوگیری از سواستفاده های سایبری پیشنهاد کرد:

  1. استفاده از کلمات عبور مختلف برای هر حساب آنلاین
  2. کنترل منظم احتمال به خطر افتادن اطلاعت شخصی
  3. آموزش مصرف کنندگان در تمام سنین
  4. هوشیاری نسبت به علائم فیشینگ

پاسخی بگذارید