بریتانیا کره شمالی را در حمله سایبری به بیمارستان‌ها، مقصر می‌داند

انگلستان کره شمالی را به جهت یک حمله باج افزاری در سال جاری متهم کرد. یک گزارش جدید نشان می‌دهد این حمله یک سوم بیمارستان‌های انگلیسی را تحت تأثیر قرار داده است که با پیاده‌سازی مکانیزم های مقدماتی امنیت‌ فناوری اطلاعات نیز از آن جلوگیری می شد.

بن والاس، وزیر امنیت، در برنامه بی‌بی‌سی رادیو 4 گفت: «ما کاملاً یقین داریم که این حمله از یک کشور خارجی انجام‌شده است. همچنین ما مطمئنیم که دولت کره شمالی در این حمله شرکت داشته است.»

دفتر حسابرسی ملی بریتانیا بیان کرد که این حمله به بیمارستان‌های انگلستان ضربه شدیدی زده است و باعث لغو شدن19،500 ویزیت پزشکی شده است.

کامپیوترها در 81 گروه بیمارستانی در سرتاسر انگلستان تحت تأثیر قرار گرفتند. یک سوم از 236 بیمارستان موجود در انگلستان و حدود 600 پزشک عمومی نیز تحت تأثیر قرار گرفتند.

یکی از دلایل این مشکل این بود که سیستم‌های کامپیوتری به منظور محافظت در برابر حملات سایبری به‌روزرسانی نشده‌ بودند. این حمله یک حمله نسبتاً ساده بود و می‌توانست توسط NHS با ایجاد راهکارهای پایه ای امنیت اطلاعات پیشگیری شود.

این گزارش نشان داد که پیش از این حمله هشدارهای متعددی نسبت به ضعف امنیت فناوری اطلاعات در NHS وجود داشته است اما این توصیه‌ها جدی گرفته نشده است. حملات باج افزار از یک نوع بدافزار استفاده می‌کنند که فایل‌ها را روی یک کامپیوتر آلوده رمزگذاری می‌کند و برای باز کردن آن‌ها پول درخواست می‌کند.

کلیدواژه: کره شمالی، انگلستان، hospital، ransomware

منبع خبر: http://www.securityweek.com/uk-blames-north-korea-cyberattack-crippled-hospitals

پاسخی بگذارید