نقص امنیتی به هکرها اجازه می‌دهد که اجاق گازها را روشن کنند!!!

یک شرکت امنیتی کامپیوتری روز پنج شنبه اعلام کرد: یک نقص امنیتی در دستگاه‌های هوشمند شرکت ال جی (LG) به هکرها اجازه داد تا دستگاه‌های خانگی میلیون‌ها مشتری را کنترل کند.

شرکت Check Point Software Technologies گفت: این آسیب‌پذیری که “HomeHack” نامیده می‌شود و در برنامه‌ی تلفن همراه LG SmartThinkQ و نرم‌افزار ابر وجود دارد؛ به گروه تحقیقاتی این شرکت اجازه می‌دهد تا به‌ حساب کاربری دسترسی داشته و کنترل دستگاه‌های وصل شده به این حساب‌ها مانند اجاق، یخچال و فریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباسشویی، تهویه مطبوع و غیره را به دست بگیرند.

در این بیانیه همچنین گفته‌شده: «آسیب‌پذیری HomeHack، امکان حمله به کاربران را به‌وسیله‌ی جاسوسی از فعالیت‌های خانگی آن ها از طریق دوربین ویدئویی ربات جاروبرقی (Hom-Bot) می‌دهد.»

در سال 2016، شرکت ال جی 80 میلیون دستگاه خانگی هوشمند در سراسر جهان بفروش رسانده است که همه آن‌ها به‌طور بالقوه تحت تأثیر این نقص هستند.

LG جی گفت پس از هشدار Check Point با به‌روزرسانی برنامه خود در ماه سپتامبر این مشکل را مرتفع کرده است. LG توصیه می‌کند همه کاربران SmartThinkQ برنامه تلفن همراه خود و همچنین هر دستگاه خانگی متصل به این برنامه را، به‌روزرسانی کنند.

Oded Vanunu از شرکت check point، در بیانیه‌ای گفت: «ازآنجاکه استفاده از دستگاه‌های هوشمند در خانه روز به روز بیشتر می‌شود، هکرها تمرکز خود را از هدف قرار دادن دستگاه‌های فردی به هک کردن برنامه‌هایی که شبکه‌ ی دستگاه های منزل را کنترل می‌کنند، تغییر خواهند داد.»

 

منبع خبر: http://www.securityweek.com/security-flaw-could-have-let-hackers-turn-smart-ovens

پاسخی بگذارید