ایمیل های مخرب حاوی URL تقریبا 600 درصد افزایش یافته است

حجم ایمیل های مخرب در سه ماهه ی سوم سال، در مقایسه با سه ماهه قبل، 85 درصد افزایش یافت و با توجه به اطلاعات جدیدی که Proofpoint منتشر کرد، باج افزارها رایج ترین تهدید بوده اند.

این گزارش نتیجه تجزیه و تحلیل روزانه بیش از یک میلیارد ایمیل، صدها میلیون پست الکترونیکی پیام های شبکه های اجتماعی و بیش از 150 میلیون نمونه بدافزار است.

این گزارش نشان داد که حجم ایمیل هایی که دارای آدرس های مخرب هستند، در مقایسه با ایمیل های مخرب حاوی پیوست، در سه ماه گذشته بسیار بیشتر بوده است! این مطلب نشان دهنده افزایش درصد ایمیل های مخرب URL در بیش از دو سال گذشته است.

باج افزار یکی از این تهدیدات است که تقریبا دو سوم (64 درصد) از تمام ایمیل های ارسالی را تشکیل می دهد. ایمیل های جعلی در سه ماهه اول سال گذشته به میزان 12 درصد در هر سازمان و 32 درصد از سال گذشته بیشتر است.

Proofpoint ادعا می کند که مهاجمان مهندسی اجتماعی را در برنامه های خود مورد سوءاستفاده قرار می دهند. یکی دیگر از روش ها فیشینگ Angler است که یک تاکتیک نسبتا جدید است و در سال گذشته برای اولین بار منتشر شد. در این تکنیک مجرمان سایبری حسابهای جعلی توییتر را به عنوان حسابهای پشتیبانی مشتری ثبت می کنند. آنها حساب های پشتیبانی واقعی مشتریان را بررسی کرده و سپس برای فرستادن پیام حاوی لینک های مخرب به مشتریانی تلاش می کنند.

https://www.infosecurity-magazine.com/news/malicious-url-emails-soar-600-in-q3/

پاسخی بگذارید