هم اکنون می توانید تروجان ATM را با 5000 دلار در Dark Web خریداری کنید!

بر اساس آخرین گزارش از آزمایشگاه کسپرسکی، مجرمان سایبری مشغول به تبلیغ یک تروجان در Dark Web می­باشند. این تروجان قادر به بهره برداری کردن از ضعف­های سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه­های خودپرداز و خالی کردن موجودی آنها از طریق گرفتن پول نقد است. یکی از این تبلیغات در بازار AlphaBay Darknet، منتشر شد و پس از آن توسط FBI حذف شد.

در این پست خاص، فروشنده لیستی از تجهیزات مورد نیاز، راهنماهای دقیق، مدل­های دستگاه­های خودپردازی که می­توانند به طور موثر هدفگیری شوند و راهنمایی­های مفید در مورد تروجان را ارائه می­دهد. قیمت این کیت 5000 دلار بود. خریداران که تروجان می­توانستند با کمک این تروجان تمام پول­ها را از دستگاه­های خودپرداز آلوده بدون هیچ گونه زحمتی در زمینه ی دسترسی به حساب های شخصی و یا سرقت اطلاعات از صاحبان کارت های ATM سرقت کنند.

این تروجان که به Cutlet Maker معروف است، باید در یک درایو فلش ذخیره شود و بعد از اینکه تروجان اجرا شد، درایو باید به یک پورت USB متصل باشد. این ابزار همچنین حاوی یک تولید کننده­ی رمز عبور به نام c0decalc است. این نرم افزار قادر به کرک کردن سیستم است و بعد از آن توسط یک شبیه ساز اطلاعات دستگاه خودپرداز را اسکن کرده و یک تراکنش جعلی را ایجاد می­کند تا دستگاه­های خودپرداز مجبور به پرداخت پول شوند.

Kaspersky توضیح داد: “دسترسی به شبکه یا دسترسی فیزیکی به دستگاه خودپرداز برای وارد کردن کد و ارتباط با رابط کاربری و سرقت وجوه نقد لازم است.”

دامنه حملات سایبری در حال حاضر بسیار گسترش یافته است به اندازه­ای که حتی دستگاه­های خودپرداز دیگر امن نیستند. در سال­های اخیر ما شاهد چندین کمپین با هدف سرقت پول نقد از دستگاه­های خودپرداز خاص بودیم. اصلی ترین دلیلی که این ماشین­ها به طور ناگهانی به هدفی جذاب برای مجرمان سایبری تبدیل شده­اند این است که این دستگاه ها هنوز از سیستم عامل­های قدیمی مانند ویندوز XP استفاده می کنند.

 

منبع:

https://www.hackread.com/you-can-now-buy-atm-malware-on-dark-web-for-5000/

پاسخی بگذارید