از هر10 کارمند 7 نفر آگاهی لازم برای جلوگیری از حوادث سایبری را ندارند

طبق دومین گزارش سالانه حفظ حريم خصوصی و امنيت، هفت نفر از 10 نفر از کارمندان آگاهی لازم برای پیشگیری از حوادث امنیتی را  ندارند.

گزارش سال گذشته سازمان حفاظت از حریم شخصی و امنیت نشانگر این بود که تقریبا 9 نفر از هر 10 کارمند آگاهی لازم برای جلوگیری از حملات سایبری را ندارند . در حالی که گزارش سال 2017 نشان از بهبود این عدد می دهد. اما هنوز هم نیاز به تلاش برای افزایش آگاهی کارکنان است.

استیو کنراد، بنیانگذار و مدیرعامل MediaPro می گوید: “با دانستن این واقعیت که کارکنان ضعیف ترین پیوند در حفظ حریم خصوصی و امنیت هستند، شرکت ها نمی توانند به برگذاری تصادفی، آموزش سالیانه برای حل این مشکل، تکیه کنند.” “در عوض، آنها باید تلاش کنند تا به طور مداوم دانش و رفتار سایبری را بهبود ببخشند. ما خوشحالیم که در سال جاری شاهد بهبود کلی در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی هستیم و تلاشمان را برای پیشرفت در آینده پیش رو انجام میدهیم .”

 

بر اساس این گزارش:

  • تقریبا 20 درصد از افراد بررسی شده به اندازه ای ضعیف بودند تا نمره “ریسک” را دریافت کنند،  با  این رتبه سازمان در معرض خطر جدی برای یک حادثه خصوصی یا امنیتی قرار می گیرد، این آمار در سال 2016 نزدیک به 16 درصد بوده است .
  • به 30 درصد از پاسخ دهندگان نمره “قهرمان” داده شد که در سال 2016 این نمره 19 درصد بود و این نکته باعث دلگرمی است و پیشرفت را در ضمینه شیوه های امنیتی و حفظ حریم خصوصی نشان می دهد.
  • 19 درصد از پاسخ دهندگان ریسک اتصال از راه دور به سیستم خود را قبول کردند.
  • 12 درصد از پاسخ دهندگان نتوانستند علائم متداول بدافزار(مانند کند شدن کامپیوتر ویا خاموشی نا گهانی آنتی ویروس) را حتی هنگامی که با نمونه های واقعی روبرو می شدند تشخیص دهند.
  • 24 درصد کارکنانی که مورد بررسی قرار گرفتند، اقدامات خطرناکی را بدون توجه به ضوابط مربوط به امنیت فیزیکی سازمان انجام می دهند، مانند اجازه ورود به غریبه ها بدون شناسایی.
  • 20 درصد کارکنان در ارتباط با انتشار اطلاعات در رسانه های اجتماعی اطلاعات مناسبی ندارند و اقدامات خطرناکی نظیر منتشر کردن محصولاتی از شرکت خود که هنوز به صورت رسمی منتشر نشده در حساب های شخصی خود انجام می دهند.

 

 

منبع:

https://www.securitymagazine.com/articles/88379-in-10-employees-lack-awareness-needed-to-prevent-cyberincidents

http://www.mediapro.com/awareness-iq

دیدگاهتان را بنویسید