هکرها می توانند ساعت های هوشمند شما را هک کنند و مکانتان را ردیابی کنند

با استفاده از ساعت های هوشمند که مخصوصا برای بچه ها طراحی شده است ، والدین آرامش می یابند زیرا می دانند که از طریق برنامه های اختصاصی و امن در تمام زمان ها به بچه هایشان متصل هستند. این دستگاه های پوشیدنی که قیمتشان بیش از 100 پوند است، به عنوان یک ابزار هوشمند محسوب می شوند. گزارش ها حاکی از این است که برخی از این ساعتهای هوشمند مستعد هک شدن هستند، به این معنی است که بچه های شما ممکن است در معرض خطر قرار بگیرند، زیرا غریبه می تواند به راحتی مکان فرزندان شما را پیگیری کرده و مکالماتشان را بشنوند. دلیل این امر این است که نقص امنیتی بسیار جدی در تعدادی از ساعت هوشمند وجود دارد.

براساس گزارش جدیدی که توسط NCC منتشر شد، ساعت های هوشمند بچه ها از هک شدن ایمن نیستند.  پس از انجام آزمایش بر روی چهار ساعت هوشمند که به طور خاص برای بچه ها طراحی شده است، مشخص شد که هکرها می توانند از نقص امنیتی آن ها استفاده کنند. هکرها می توانند ویژگی های ردیابی موقعیت مکانی را دستکاری کنند تا والدین فکر کنند که بچه هایشان در جای دیگری هستند. ساعتهای هوشمند آزمایش شده برای این هدف عبارتند ازGator 2، Tinitell، Viksfjord و Xplora.

در پاسخ به یافته های NCC، شرکت ها شروع به انتشار اظهارات رسمی کرده اند. گاتور اظهار داشت که با انتقال داده ها به یک سرور رمز شده، اقدامات امنیتی ساعت هوشمند خود را بهبود می بخشد. این اقدام احتمالا از هک شدن جلوگیری خواهد کرد.

به خریداران و والدین توصیه می شود تا زمانی که تأیید شود شرکت های مرتبط ضعف های امنیتی را برطرف کرده اند این ساعتهای هوشمند را خریداری نکنند و در صورتی که کودک شما یکی از ساعتهای آسیب پذیر را دارد، بهتر است از فروشنده درخواست بازپرداخت پول کنید.

منبع: https://www.hackread.com/hackers-can-hack-your-kids-smartwatch-and-track-their-location/

پاسخی بگذارید