هزاران اکانت ایفون تقلبی: عامل گسترش کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی

کارشناسان امنیتی به کاربران در خصوص به دام افتادن در دام کلاهبرداران و محتوای مجرمانه، هشدار داده اند که به اکانت های تقلبی آیفون توجه کنند. این اکانتها با هدف کسب درآمد از گوشی های هوشمند تولیدی اخیر شرکت اپل طراحی شده اند.

ZeroFox مدعی شده است با کمک فیلترینگ هوشمند خود 532 اکانت جعلی را که اقدام به پخش لینکهای مجرمانه و دزدیدن و به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران میکرده اند شناسایی کرده است.

روش دروکردن PII یکی از رایج ترین روش هاست که توسط هکرهای آشنا به روشهای هک کاربران، برای هک اکانتها و یا کلاهبرداری از کاربران استفاده میشود.

Zerofox بیان کرد که بسیاری از این سایتها زنجیره ی هدایت یکسانی دارند به این صورت که: ابتدا کاربر را به یک بلاگ هدایت میکنند، سپس کاربر را به یک نظرخواهی هدایت میکنند که در آن کاربر میبایست اطلاعات شخصی را وارد کند.

برای یک حمله کننده (attacker)، رسانه های اجتماعی میتواند مورد سوء استفاده قرار گیرد بصورتیکه شخص حمله کننده یک حساب مشابه برای کلاهبرداری ایجاد کند. به هرحال، متصل کردن اکانتها بهم، میتواند باعث شفافیت آنها و افزایش امنیت آنها دربرابر این حملات باشد.

باید هشدار داد که حیله­ای به نام “iPhone Fee” بمنظور گول زدن کاربر و تشویق آن به کلیک کردن برروی محتوای مجرمانه و آلوده استفاده می شود. کلاهبردار قصد ایجاد اکانت جعلی که نمایش دهنده برندهای معتبر است را دارد، که نتیجه آن جذب بسیاری فالور، لایک و به اشتراک گزاری است.

طبق اخبار Zerofox ایجاد اکانت جعلی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، و میتواند برای انجام حملات و سایر انواع کلاهبرداری ها و یا حتی فروختن اطلاعات کاربر به جنایتکاران فضای مجازی بکار گرفته شود.

از کاربران اکانتهای شبکه های اجتماعی تقاضا می شود تا ورود به اکانتشان را به شناسایی دو مرحله ای یا ” two-factor authentication” تغییر دهند، همچنین از بروز بودن آنتی ویروس دستگاه های مورد استفاده اطمینان داشته باشند و نسبت به اکانتهای تایید نشده آگاه بوده و از دانلود فایل یا نرم افزار در شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

منبع:

https://www.infosecurity-magazine.com/news/hundreds-of-fake-iphone-accounts

پاسخی بگذارید