شرکت های کوچک اغلب قربانی حملات سایبری می شوند

بر اساس سومین نظرسنجی سالانه Nationwide، که دوشنبه منتشر شد، تقریبا 60 درصد از کسب و کارهای کوچک در طی سال گذشته قربانی حداقل یک حملۀ سایبری شده اند و اکثریت آن ها از حمله باخبر نشده اند.

شرکت بیمه، 1069 کسب و کار را با کمتر از 299 کارمند مورد مطالعه قرار داد. در ابتدا تنها 13 درصد از شرکت های شرکت کننده گفتند که آنها قربانی یک حمله سایبری بوده اند. با این حال، پس از اینکه آنها لیستی از انواع حملات سایبری، از کلاهبرداریهای فیشینگ تا اسب های تروجان و ransomware را به آن ها نشان دادند، این رقم تا 58 درصد افزایش یافت.

مارک برون گفت: حملات Cyberattack یکی از بزرگترین تهدیدات شرکت مدرن است. مجرمان سایبری فقط به شرکت های بزرگ در وال استریت حمله نمی کنند.

شرکت هایی که هدف قرار میگیرند، اغلب دارای سیستم های امنیتی ضعیف تری هستند و پول کمتری برای سرمایه گذاری در زمینه حفاظت از تهدیدات سایبری سرمایه گذاری می کنند.

بر اساس نظرسنجی شایعترین نوع حمله، حمله به رایانه های کامپیوتری بود که 36 درصد از کل حملات را شامل می شد. بعد از آن حمله های فیشینگ با 29 درصد و سپس اسب های تروجان با 13 درصد در رتبه های بعدی هستند.

عدم آمادگی برای شرکت های مورد بررسی مشکل بزرگی بود. حدود 57 درصد از شرکت ها بر کارکنان یا فروشندگان برای حمله سایبری نظارت ندارند. حدود 76 درصد برنامه ای برای مقابله با چنین حملاتی نداشتند. 57 درصد برنامه ای برای حفاظت از داده های کارمندان نداشتند و 54 درصد از آنها برنامه ای برای محافظت از اطلاعات مشتری نداشتند.

مسائل مربوط به پول

به گفته کارن جانستون، در حملات سایبری معمولا اطلاعات کارت اعتباری و مشتریانی که از شرکت ها خرید می کنند به سرقت رفته است.

جانستون گفت، کسب و کارهای کوچک باید مطمئن شوند که سیستم های آنتی ویروس و فایروال آن ها مناسب هستند و سیستم های آنها با حفاظت از رمز عبور محافظت می شوند و به درستی نصب شده اند و با آخرین نسخه های آنتی ویروس و سیستم عامل به روز می شوند.

شرکت ها همچنین نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم و داده های مشتری خود دارند و باید از این اطلاعات پشتیبان گیری ابر داشته باشند.

یکی از دلایلی که کسب و کارهای کوچک مورد حملات سایبری قرار میگیرند این است که دارای داده های ارزشمند با سطح حفاظتی ضعیف هستند.

رایان کالمنر، معاون ارشد استراتژی امنیت سایبری در Proof point، خاطرنشان کرد: اکثر حملات هنوز از طریق ایمیل انجام می شود. اما اخیرا بیشتر حملات از طریق دستگاه های تلفن همراه و رسانه های اجتماعی صورت گرفته است.

منبع: https://www.technewsworld.com/story/84865.html

پاسخی بگذارید