هکرها 60 میلیون دلار از بانک تویینس سرقت کردند

یک بانک تایوانی قربانی حمله ی هکرها شد. هکرها میلیون ها دلار را از طریق ستون فقرات سیستم مالی جهانی( SWIFT) هدف قرار دادند.

SWIFT، یا انجمن بین المللی مخابرات ، یک سیستم پیام رسان جهانی است که هزاران بانک و سازمان تجاری در سراسر جهان روزانه برای انتقال میلیاردها دلار از آن استفاده می کنند.

هکرها هفته گذشته موفق به سرقت حدود 60 میلیون دلار از بانک بین المللی خلیج فارس در تایوان با نصب نرم افزارهای مخرب در سرورهای بانک از طریق سیستم بین بانکی SWIFT شدند.

بیشتر پول دزدیده شده در حال حاضر بازگردانده شده است و تنها 500،000 دلار باقیمانده است و در رابطه با این حملات سایبری دو مقام بانکی دستگیر شده اند.  Far Eastern اذعان کرد که برخی از هکرهای ناشناخته موفق به نصب نرم افزارهای مخرب در رایانه ها و سرورهای درون سازمان و مهم تر از همه، در یک ترمینال SWIFT شده اند.

پس از آن، هکرها مدارک مورد نیاز برای انتقال پرداخت را دریافت کردند و سپس تقریبا 60 میلیون دلار به حسابهای جعلی در ایالات متحده، کامبوج و سریلانکا منتقل کردند.

ویلیام لی، نخست وزیر تایوان، پس از حملات سایبری، دستور بررسی امنیت اطلاعات خود و اقدامات مناسب برای مقابله با حوادث سایبری آینده را به سازمان های دولتی ابلاغ کرد.

این اولین موردی نبود که بدافزار به یک شبکه SWIFT بانکی وارد شد تا میلیونها دلار را سرقت کند. سال گذشته، برخی از هکرهای ناشناخته بانکها را در سراسر جهان هدف قرار دادند و به SWIFT  که برای انتقال میلیاردها دلار در هر روز استفاده می شود دسترسی یافتند.

هکرها در اواخر سال گذشته موفق به سرقت 81 میلیون دلار از حساب بانکی بانک مرکزی بنگلادش در بانک فدرال نیویورک به روش مشابه شده اند.

در ماه مه همان سال، یک حادثه دیگر گزارش شد که هکرها بانک تجاری نامعلومی را هدف قرار دادند و از بدافزار نصب شده بروی PDF Reader علیه بانک ها در SWIFT استفاده کردند.

همچنین در ماه ژوئن 2016 هکرها 10 میلیون دلار از یک بانک بی نام در اوکراین را با استفاده از سیستم بانکی بین المللی SWIFT سرقت کردند.

منبع: https://thehackernews.com/2017/10/swift-bank-hacking.html

دیدگاهتان را بنویسید