ابزارهای پیشرفته اسکیمینگ خودپرداز (جعل اطلاعات کارت) که در دارک وب دست به دست می شوند ، ایجاد نا امنی شدیدی می کنند

ابزارهای پیشرفته اسکیمینگ خودپرداز (جعل اطلاعات کارت) در دارک وب به وفور یافت می شوند و بانک ها در تلاش اند تا اقدامات لازم امنیتی را جهت جلوگیری از خسارت مالی و سرقت اطلاعات کارت اعتباری انجام دهند. در طی دهه گذشته، اسکن کردن دستگاههای خودپرداز یک روش رایج برای سرقت اطلاعات بین المللی بوده است. در اغلب موارد، هکرها اسکنر کارت خودپرداز را با سخت افزار ویژه خود که ویژگی های فیزیکی یکسان با اسکنر کارت خودپرداز دارد، جایگزین می کنند. از آنجا که چارچوب بیرونی (قطعه) بسیار شبیه به سخت افزار واقعی است، معمولا مشتریان بانک و دارندگان کارت اعتباری نمی توانند آن ها را از هم تشخیص دهند.

با این حال، بانک ها به دارندگان کارت های اعتباری و مشتریان خود تغییر کارت های خود از مغناطیسی به کارت هایEMV  را توصیه می کنند.

اخیرا،  فناوری ها و ابزار های هک نسل جدیدی در دارک وب منشتر شده است. به گفته کارشناسان امنیتی از جمله کریس هادناگی، مدیر عامل شرکت Social-Engineer، یک شرکت آموزشی امنیت سایبری، هکرها و خلافکاران دارک وب، تکنولوژی های پیچیده ای را که جلوگیری از آنها حتی توسط سیستم های امنیتی دشوار است ایجاد کرده اند.

این تکنولوژی نو ظهور یک کارت است که از کارت های حساب یا کارت های اعتباری نازک تر است و می تواند زیر اسکنر کارت یا درون آن قرار گیرد. این کارت به عنوان یک اسکنر کارت مستقل عمل می کند و به طور خودکار اطلاعات کارت اعتباری را از طریق بلوتوث قبل از اینکه اسکنر اصلی خودپرداز بتواند کارت را شناسایی کند انتقال می دهد. از طریق این تکنولوژی و سیستم پیشرفته اسکن کارت ، هر کاربر دستگاه خودپرداز می تواند در خطر سرقت اطلاعات شخصی و مالی باشد، که ممکن است منجر به فعالیت های جنایی ثانویه مانند تهدید مستقیم، سرقت پول و استفاده غیرقانونی از کارت های اعتباری شخصی شود.

مهمتر از آن ، چون روش های جدید نظیر اسکن کارت را می توان از طریق شبکه های بی سیم یا بلوتوث انجام داد، هکرها می توانند به راحتی نزدیک دستگاه خودپرداز شوند، اطلاعات مالی را به تلفن ها یا دستگاه های دیگر انتقال دهند و محل را ترک کنند. حتی با وجود دوربین های امنیتی، به نظر می رسد که هکرها از دستگاه خودپرداز استفاده می کنند و مانند دیگران از دستگاه پول می گیرند و پیدا کردن شواهد را برای بانک ها سخت می کنند.

بانک ها با تولید کنندگان دستگاه های خودپرداز همکاری می کنند تا راه حل های جدیدی برای پیشگیری از سرقت اطلاعات از  دستگاه های خودپرداز انجام دهند.

دایبولد نیکسدورف،طراح و تولید کننده دستگاه های خودپرداز ، نوعی خودپرداز تولید کرده که به کاربران کارت اعتباری اجازه می دهد کارت های خود را به صورت عرضی به جای طولی وارد کنند. بخاطر این تغییر جهت کارت سیستم خواندن اطلاعات کارت در خودپرداز تغییر می کند همچنین نیکسدورف می گوید این تغییر ساده در فرایند خواندن کارت بیشتر روش های تقلب در اسکن کردن را بی اثر می کند.

با این حال، هکر ها قادر خواهند بود تا از طریق دارک وب ، با توجه به تغییراتی که توسط نیکسدورف در دستگاه های خودپرداز انجام می شود، خود را با شرایط سازگار کنند.

منبع: https://www.deepdotweb.com/2017/09/30/advanced-atm-skimming-tools-circulate-dark-web-severe-security-issues

پاسخی بگذارید