سازمان امنیت ملی آمریکا برنامه ای برای جمع آوری اطلاعات رسانه های اجتماعی مهاجران، فراهم می کند

این قانون که در 18 اکتبر تصویب خواهد شد، به آژانس امکان می دهد اطلاعات را از حساب های توییتر، اینستاگرام و فیس بوک مهاجران ایالات متحده جمع آوری کند.

وزارت امنیت ملی ایالات متحده هفته گذشته یک اصلاحیه برای مقررات سوابق افراد ارائه کرد که اجازه می دهد این سازمان اطلاعات را از تمام تاریخچه رسانه های اجتماعی مهاجران، از جمله پست های حساب های فیس بوک، توییتر و اینستاگرام جمع آوری کند.

افزایش نظارت دولت بر فعالیت های اینترنت مهاجران، از زمان ریاست جمهوری باراک اوباما افزایش پیدا کرده است و در ریاست جمهوری دونالد ترامپ ادامه پیدا کرده است. گزارش شده که نمایندگان مرزی پروفایل فیس بوک افراد را بررسی کرده اند. وزارت امور خارجه ایالات متحده در ماه مه اعلام کرد که می خواهد پنج سال از تاریخچه ی رسانه های اجتماعی افراد را برای صدور ویزای ایالات متحده، جستجو کند. (با این حال، نمایندگان گشت مرزی در ماه جولای اعلام کردند که این کار از طریق داده های ابری یک شخص انجام نخواهند شد.)

ماموران قانونی این کشور، داده ها را در مورد تمام مهاجران، از جمله دارندگان کارت سبز و شهروندان طبقاتی، جمع آوری می کنند و این داده ها حاوی اطلاعاتی مانند دسته ها، نام های مستعار و نتایج جستجوهای فرد هستند.

جیل برونفمن، متخصص حقوق در کالج قانون اساسی هیستینگز، گفت: “این کار به نظر من دیوانگی است. در قانون موارد زیادی وجود ندارد که در آن ها تمایزی بین شهروندان مهاجر و شهروندان متولد شده قائل شده باشند.”

پاسخی بگذارید