احراز هویت قلبی! استفاده از قلب شما به عنوان رمز عبورتان

احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت، اسکن شبکیه و اسکن پیشرفته ی چهره که اخیرا توسط Apple در iPhone X این شرکت پیاده سازی شده را فراموش کنید. محققین سیستم احراز هویت جدیدی را توسعه دادند که نیازی به هیچ گونه تعاملی از جانب شما به جز نزدیک کردن دستگاه به خودتان به اندازه کافی ندارد.

گروهی از دانشمندان علوم رایانه ای در دانشگاه Buffalo شهر New York سیستم احراز هویت مبتنی بر قلب جدیدی را توسعه دادند که از ابعاد و اندازه ی قلب شما به عنوان شناسه ی بیومتریک یکتا برای شما و احراز هویتتان استفاده می کند.

این سیستم جدید از رادار دوپلر سطح پایین استفاده می کند تا به صورت بی سیم و مداوماً ابعاد ضربان قلب شما را اندازه گیری کرده و به شما مجوز دسترسی به دستگاهتان را در صورتی که در نزدیکی آن باشید اعطا می کند. به عبارت ساده تر، تجهیزات اتاق کارتان پس از اینکه شما روی میز کار می نشینید بدون اینکه نیازی به وارد کردن پسورد داشته باشید به شما اجازه ی دسترسی به تمامی امکانات و خدمات را می دهند و به محض برخواستن شما از روی میز کار و ترک محیط به کلی از شناسه کاربری شما خارج می شوند.

این سیستم جدید فقط در صورت زنده بودن فرد عمل می کند و مشخصات ابعاد قلب و ضربان قلب برای هر انسان یکتاست. طبق نظر محققین و آزمایش های انجام شده، تقلب و کلاه برداری در آن ها بسیار از سیستم های احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت، عنبیه و … سخت تر است.

Wenyao Xu محقق دانشگاه Buffalo و رهبر این تحقیقات بیان می کند که این شناسه ی یکتا مبتنی بر قلب تا زمانی که قلب فرد دچار مشکل جدی نشود تغییر نمی کند و تا کنون نیز دو فرد متفاوت با شناسه ی قلبی یکسان یافت نشده است.

منبع: www.thehackernews.com

دیدگاهتان را بنویسید