مقام آمریکایی: مدیریت امنیت سایبری دشوار شده است!

سانفرانسیسکو – رئیس جاسوسی و اطلاعات ملی آمریکا دوشنبه گفت: نوآوری‌هایی که توسط دشمنان سایبری و در بخش نرم افزارهای جاسوسی تجاری انجام شده است، یکی از جنبه‌های کلیدی می‌باشد که مدیریت موثر امنیت دیجیتال را برای جامعه اطلاعاتی ایالات متحده دشوارتر می‌کند.
آوریل هاینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در جریان سخنرانی اصلی در کنفرانس RSA گفت: من فکر می کنم امنیت سایبری در حال سخت و دشوارتر شدن است.
این ارزیابی و برآیند تیره و تار در حالی صورت می گیرد که دولت فدرال و بخش خصوصی در مورد حملات آنلاین ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین و تهدید دائمی دزدی دریایی دیجیتال یا حمله توسط چین و سایر بازیگران مخرب در حالت آماده باش هستند.
هاینز اعتراف کرد که ایالات متحده «نمی‌داند که چگونه از نفوذ حتی شبکه‌های پیچیده جلوگیری کند. این چالشی است که فکر می‌کنم ما با آن زندگی خواهیم کرد و واقعیت این است که دید ما از یک جامعه اطلاعاتی نشئت می‌گیرد.»
او به طور خاص به افزایش دسترسی تجاری ابزارهای تهاجمی پیشرفته اشاره کرد که «مدیریت آن را برای آمریکایی‌ها سخت‌تر می‌کند و دستیابی به ابزارهایی را برای دیگر بازیگران آسان‌تر می‌کند که در ادامه به آنها اجازه می‌دهد در حملات بسیار پیچیده به روش‌های مختلف عمل کنند.»
علاوه بر تهدیدات دشمنان سیاسی قدیمی آمریکا مانند کره شمالی و ایران، جامعه جاسوسی سازمان‌های جنایتکار فراملی را در حال گسترش عملیات خود – به‌ویژه حملات باج‌افزاری، هستند.
به گفته هاینز، یکی دیگر از جنبه های امنیت سایبری که چالش برانگیزتر است، افزایش تنش بین جمع آوری اطلاعات و حریم خصوصی و آزادی های مدنی آنلاین است.
همه‌گیری کووید-19 «نمونه کاملی از جایی است که داده‌های بسیار بیشتری درباره ما در زندگی روزمره‌مان» از طریق ردیابی تماس و سایر پیشرفت‌های پزشکی در دسترس قرار گرفت. او افزود که این اطلاعات می تواند توسط دلالان داده استفاده شود.
این مقام آمریکایی که در جاسوسی درس پس داده است همچنین گفت که جامعه اطلاعاتی هنوز به اصطلاح “درس های آموخته شده” از تهاجم مسکو به اوکراین در رابطه با امنیت سایبری را درک نکرده است.
او می‌گوید: «ما هنوز نمی دانیم که چرا جنگ اوکراین ادامه دارد، فقط چون جنگ بدیهی است می‌‎دانیم که ادامه دارد! هنوز اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی پیشرفت این موضوع باید فاش شود و چیزهای خیلی زیادی را نمیدانیم.»
هاینز پیشنهاد کرد که یکی از راهکارهای بالقوه افزایش به اشتراک گذاری اطلاعات است که در اواخر سال گذشته در آستانه درگیری چند ماهه رخ داد.
او گفت: «ما در ابتدا با مقدار زیادی شک و تردید در میان مردم مواجه شدیم.»
در نتیجه، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از مقامات اطلاعاتی خواست تا «بیرون بروید و تا جایی که ممکن است اطلاعات به اشتراک بگذارید و اطمینان حاصل کنید که مردم آنچه را که شما می‌بینید ببینند.» در واقع یعنی شکاف اطلاعاتی بین مردم و صاحبان اطلاعات را کم کنید!
هاینز گفت: «ما در این فضا با شرکا و متحدان اشتراک گذاری زیادی انجام دادیم و در این فرآیند چیزهای زیادی از آنها آموختیم.»
therecord.media