آلمان به دنبال رمزنگاری کردن پیام ها در WhatsApp، Telegram

WhatsApp Telegram

یکی از مسئولان کشور آلمان، Horst Seehofer، از شرکت‌هایی ارتباطی مانند WhatsApp و Telegram  خواسته است که سیاست دسترسی به اطلاعات کاربران و داده‌های جمع آوری شده از آنان را با امنیت بالاتری جایگزین کنند و از در اختیار قرار دادن اطلاعات رمزشده‌ی کاربران به مقامات امنیتی کشور‌ها اعلام نگرانی کرده است و هشدار داده که با سیاست موجود، بزودی اجازه فعالیت به شرکت‌هایی که امنیت را نقض کنند، داده نمی‌شود.

این مقام آلمانی در جای دیگر، اذعان کردند که اصلاحات باید به سرعت انجام شود و دلیل آن را نیز پیشرفت تکنولوژی 5G، مباحث مربوط به امنیتی پیرامون آن و همچنین سوء استفاده‌های مقامات امنیت ملی کشور‌های مختلف عنوان کرده است.

همانطور که قبلا در اخبار آمده بود، فیس بوک با ۱.۵ میلیارد کاربر، آسیب‌پذیری را برطرف کرد که باعث شده بود کاربران توسط نرم افزارهای جاسوسی آلوده شوند. و این یکی از دلایلی است که باعث نگرانی شده است.

علاوه بر این، آلمان در تعاملات و ارتباطات سال جاری خود با شرکت فیسبوک خواستار توقف جمع آوری اطلاعات و داده‌های کاربران، به صورت غیر مجاز (بدون تایید و اجازه کاربر) شده است.

رئیس دفتر کارتل فدرال، Andreas Mundt، گفت: ” فیس بوک دیگر مجاز نخواهد بود تا کاربران خود را وادار به موافقت با وارد کردن اطلاعات بیهوده  و تخصیص داده غیر فیس بوک به حساب‌های کاربری خود کنند.”

Germany Seeks Access to Encrypted Messages on WhatsApp, Telegram