600 مک آدرس هک شده‌ی ایسوس

ShadowHammer

لیست مک آدرس‌های هک شده از ایسوس

شرکت امنیتی کسپرسکی (Kaspersky)،  لیستی از مک آدرس‌های (MAC addresses) شناسایی شده در حمله‌ی اخیر شرکت ایسوس (ASUS) منتشر کرده است. بر طبق نظر Skylight  با توجه به آلودگی منتشر شده، اگر اطلاعاتی که از میزان و اهداف تسخیر شده از هک دردسترس هست باید به صورت عمومی منتشر و گامی در راستای امنیتی برداشته شود. برای مشاهده‌ی لیست آدرس‌ها به لینک مراجعه شود.

هک ایسوس؛ عملیات سایه‌ی چکش

چندی پیش، گروهی از هکرها، موفق به ربودن اطلاعات دسترسی و نفوذ به سرور مرکزی بروز رسانی خودکار نرم افزار ASUS Live شدند و با آلوده کردن بسته‌های بروز رسانی نرم افزار، بیش از یک میلیون کامپیوتر  در سراسر جهان آلوده کردند.

کسپرسکی این حمله را کشف و با عنوان عملیات سایه چکش (Operation ShadowHammer) نامگذاری کرده است. در اطلاعیه‌ی امنیتی منتشر شده، اهمیت این آلودگی رو با دو مورد و برای حدود 57 هزار کاربر مطرح کرده است:

  1. نرم افزار ایسوس به صورت پیش فرض و اجباری بر روی محصلات نصب هست و تمامی گواهی‌های معتبر را دارد.
  2. آپدیت‌هایی که توسط این نرم افزار انجام می‌شود برای قسمت‌های درایور و بایوس هست که می‌توان تا مدت‌ها سیستم را درگیر کنند.

آیا ایسوس شما آلوده شده است؟                         

اگر مک آدرس کامپیوتر خود را در لیست ارائه شده یافتید به این معنی است که رایانه شما نیز با بسته‌های آلوده بروز رسانی شده است. نیاز هست تا مطابق راهنمای ایسوس عمل کنید

ایسوس علاوه بر رفع آلودگی سرور مرکز خود، بروز رسانی‌هایی برای رفع الودگی داده است ولی با همه‌ی موارد گفته شده توصیه کرده سیستم‌های آلوده شده، باید به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانده شوند.

Here’s the List of ~600 MAC Addresses Targeted in Recent ASUS Hack