کاربران آسیب دیده DataCamp

DataCamp hit with a breach

DataCamp با شکست مواجه شد ، کاربران آسیب دیده مجبور به تنظیم مجدد رمز عبور هستند

  • پلتفرم یادگیری آنلاین اطلاعات علمی یک رویداد امنیتی را در تاریخ 11 فوریه تجربه کرد.

سایت DataCamp، روز دوشنبه دچار نقص بر روی اطلاعات حساس برخی از کاربرانش شد. این شرکت بلافاصله به کاربران آسیب دیده در مورد این حادثه اطلاع رسانی کرد و  همه حساب‌های فعال را بست. این کار با ریست کردن رمز عبورهای این دسته از کاربران نیزهمراه شد.

رابرت کابرال، مدیر پشتیبانی مشتری DataCamp، در خصوص بروز رسانی امنیتی اعلام کرد که ” ما هنوز در حال بررسی دقیق علل هستیم و یک پیشروی دیجیتال قانونی حفظ می‌شود و شرکت امنیتی برای کمک به ما در کار توسط تیم امنیتی داخلی ما انجام شده است. ما در خصوص قدرت حفاظت داده ها اطلاع رسانی خواهیم داشت. “

داده‌های آسیب دیده

DataCamp همچنین جزئیات داده‌های کاربر را که در حادثه نقض شده‌اند، افشا می‌کند. اطلاعات شخصی شامل نام، آدرس ایمیل، اطلاعات اختیاری مانند مکان، شرکت، بیوگرافی، تحصیلات و تصویری از کاربر است. در سمت حساب، رمزهای عبور هش شده ، تاریخ ایجاد حساب، آخرین ورود به سیستم و ثبت نام در آدرس IP درگیر بود.

با این حال، این پلتفرم بیان می‌کند که هیچ اطلاعات مربوط به  از آنجایی که در سیستم‌های آنها ذخیره نمی‌شدند، به سرقت نرفته است.

کابرال اضافه کرد : ” تحقیقات ما در حال انجام است. ما همچنان به طور داخلی و با کارشناسان خارج از کشور کار خواهیم کرد تا درک درستی از آنچه اتفاق افتاده است را بدست آوریم و در صورت نیاز اقدامات بیشتری انجام دهیم. تلاش‌های ما برای محافظت از کاربران مان و جلوگیری از این نوع حادثه در آینده اتفاق می‌افتد جزو اولویت اصلی ما است. “

در نهایت، از همه کاربران خواسته شده است که بلافاصله برای تمام حساب‌های DataCamp یا حساب‌های مرتبط بازنشانی رمزهای عبور خود را انجام دهند.

DataCamp hit with a breach, forces password reset for affected users