بدترین رمز های عبور در سال 2018

یکی از معروفترین نرم افزارهای مدیریت رمز عبور از جمله SplashID لیستی از 100 بدترین رمزهای عبور 2018 را منتشر کرده است.این شرکت بعد از ارزیابی بیش از 5 میلیون کلمه کلیدی در اینترنت در سال جاری، آنها را رتبه بندی کرده است. یافته های آنها حاکی از این واقعیت است که تصویب شیوه های امنیتی هنوز هم توسط کاربران اینترنت کم اهمیت است، کلمه عبور “123456” و password” رایج‌ترین آنها است.
در گزارش سال 2018 از موقعیت سوم تا هفتم لیست پسوردها شامل کاراکتر های عددی با شرایط یادآوری بسیار ساده می باشد.مثل 123456789 و 111111. پسورد admin در جایگاه 12ام قرار دارد. یکی دیگر از اصطلاحات که به طور گسترده ای توسط کاربران اینترنت مورد استفاده قرار گرفت، “دونالد” بود که احتمالا توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ، الهام گرفته بود. همچنین استفاده از نام و نام مستعار افراد معروف بسیار رایج است.

بهتر است از اصطلاحات، اعداد و کاراکترهای تصادفی برای ایجاد رمز عبور واقعا مطمئن استفاده کنید. یک نکته این است که به تولید کننده های رمز عبور بپیوندید و از سامانه‌هایی مانند Keeper، 1Password، LastPass، Dashlane، Enpass، Peeker، SafeInCloud و Keeper استفاده کنید.
طبق گفته SplashData برآورد این است که تقریبا 10 درصد از افراد حداقل یکی از 25 بدترین کلمه عبور را در فهرست 2018 بکار گرفته‌اند. این شرکت همچنین معتقد است که تقریبا 3 درصد از کاربران اینترنت حداقل یک بار از بدترین رمز عبور 123456 استفاده کرده‌اند.

بسیاری از بدترین دنباله‌ها توسط کاربران در آمریکای شمالی و اروپای غربی استفاده شد. 25 رمز عبور کلیدی سال به ترتیب به شرح زیر است: