دور زدن رمزعبور آیفون و مشاهده گالری و مخاطبان

Lock_Screen_iPhone

 

دور زدن رمز عبور در نسخه‌ی IOS 12 از  آیفون مدل XS  (مواردی از مدل‌های دیگر نیز گزارش شده است)، راهی  ایجاد کرده است تا بدون احراز هویت و تنها با دسترسی فیزیکی به گوشی بتوان به اطلاعات مخاطبان و گالری تصاویر دست پیدا کرد. این سناریو درعین سادگی، دور از ذهن است.

ماجرای کشف این مورد نیز جذاب و شنیدنی است. Jose Rodriguez که خود را یکی از دوستداران اپل معرفی کرده است و در یک کنجکاوی خارج از حوصله و طولانی، توانست به اطلاعات مخاطبین و گالری تصاویر دست پیدا کند. با انتشار فیلمی در یوتیوب طی 37  مرحله ترفند خود را به نمایش گذاشته است. شروع ماجرا با یک تماس شروع می‌شود و پاسخ با پیامک و … ( برای مشاهده کامل مراحل به لینک مرجع مراجعه فرمایید)

پیش از این نیز، مواردی مشابه از دور زدن رمز عبور در نسخه‌های قبلی گزارش شده که از دستیار صوتی سیری و برنامه‌های پیش فرض سیستم ( تقویم، ساعت و …)  و VoiceOver استفاده می‌کرد. مثل سناریویی گزارش شده سال 2016،  که با جستجوی دستیار صوتی سیری در توییتر آغاز  و به افشا اطلاعات مخاطبان دستگاه ختم می‌شد.

گفتنی است، تاکنون بازخورد و پاسخی  از شرکت آیفون منتشر نشده است.

برای پیشگیری از اینگونه آسیب‌ها، کلیدی ترین توصیه، مراقبت فیزیکی از دستگاهتان هست. به این صورت که اگر در محل تحصیل و یا کارتان هستید، آن را با همکارتان تنها نگذارید.

لینک خبر