هکرها گاز پمپ بنزین را در معرض خطر قرار داده و 600 گالن گاز را با استفاده از دستگاه و از راه دور سرقت کردند

هکرها ایستگاه بنزین پمپ سوخت را با استفاده از دستگاه از راه دور در دیترویت به خطر انداخته و 600 گالون گاز را سرقت کردند. این حادثه در ایستگاه گاز ماراتون در دیترویت اتفاق افتاد و حدودا 90 دقیقه طول کشید و در این مدت وسایط نقلیه می توانستند از گازی که به صورت آزاد جریان داشت، سوخت گیری کنند.

به گفته پلیس گفت در این مدت کارکنان نمی توانستند پمپ را کنترل کنند، اما کارمند مسئول متوجه نبوده که پمپ از کنترل او خارج شده است. دوربین های امنیتی پمپ در آن زمان کار می کردند. حجم های عظیم گاز تقریبا به مدت 1.5 ساعت به طور کامل برداشته شده و پلیس بر این باور است که 10 وسیله نقلیه درگیر هستند. بر اساس ارزش گاز برداشت شده خسارت به حدود 1800 دلار می رسد.

به طور مشابه، مقامات روسیه اعلام کردند که تروجان های مخفی در چندین ایستگاه گاز کشف رکده اند که به مشتریان امکان می دهد تا بیش از مقدار پرداختی خود سوختگیری کنند.در اینجا ما فقط درباره ایستگاه های گاز صحبت می کنیم، چیزی که ما در نزدیکی خانه هایمان داریم و آشنا می شویم. اما این خطر در سراسر زنجیره تولید و توزیع صنعت نفت و گاز وجود دارد. استخراج، پردازش، حمل و نقل و فروش.

همچنین تحقیقات اخیر نشان داده است که ایستگاه های گاز جهانی نسبت به حملات سایبری به اینترنت از اشیاء (IoT) بسیار آسیب پذیر می باشند. گزارشات مبتنی بر پژوهش های انجام شده می گوید: “اینترنت با فیلم هایی درباره نحوه دریافت گاز آزاد، همراه با مثال های عملی، پر شده است. پلیس می گوید از یک دستگاه از راه دور برای هک کردن و از کار انداختن پمپ در ساعت 1 بعد از ظهر (در روز روشن!)استفاده شده است. “

https://gbhackers.com/hackers-compromise-gas-station