بدافزار HiddenMiner موجب خرابی دستگاه های اندرویدی و سرقت ارزهای دیجیتالی می شود

HiddenMiner بدافزار جدیدی است که خود را به صورت یک بروزرسان رسمی GooglePlay معرفی کرده و پس از نصب شدن روی تلفن همراه کاربران به سرقت ارزهای دیجیتالی می پردازد. پس از نصب هیچ آیکونی مبنی بر وجود این نرم افزار در گوشی همراه کاربران وجود نخواهد داشت و از این رو بدافزار HiddenMiner خود را از دید کاربران مخفی می کند.

مشکل دیگر این بدافزار استفاده ی زیاد از شارژ باطری تلفن همراه است که موجب خرابی زودهنگام آن به دلیل نیاز به شارژ مجدد مداوم می شود.

کارشناسان امنیت سایبری شرکت ترند میکرو (Trend Micro) طی گزارشی، خبر از وجود این بدافزار دادند و اعلام کردند که این بدافزار شباهت زیادی به بدافزار Loapi که در ماه های اخیر فعالیت زیادی داشته است دارد.

بدافزار مذکور که 26 مارس به وسیله محققان شرکت ترند میکرو کشف شد، موفق شده است تاکنون بیش از 5200 دلار از ارزهای دیجتالی کاربران را سرقت کند.

توسعه دهندگان این بدافزار از مجوزهای مدیریت دستگاه سو استفاده کرده و اجازه پاک کردن آن را بدون حذف مجوز سیستمی به کاربران نمی دهند. به محض اینکه کاربر بخواهد مجوزهای سیستمی را حذف کند، توسعه دهندگان این بدافزار با ترفندی خاص باعث قفل شدن گوشی کاربر و غیرفعال کردن آن می شوند.

منبع:‌ https://securityaffairs.co/wordpress/70968/malware/hiddenminer-android-miner.html